My Own Music Industry

« Prikkie's 2008 | Home | Martin's Uche Uche ja… »

AutoStatic 2008

autostatic, 27 December 2008 om 11:00

Zoals elk jaar heb ik het gevoel dat mijn eindejaarslijstje er heel anders had uitgezien als ik echt alles had geluisterd wat ik had willen luisteren. Er ligt nog zo veel "op de plank" uit 2008. Glorytellers (met Geoff Farina van Karate), Rahim, die hele bups electrorock platen, daar moet toch wat interessants tussen zitten (Cut Copy, Midnight Juggernauts, Cut Off Your Hands, Bloc Party, Presets etc.), Mutiny On The Bounty, Cinemechanica, Of Montreal etc.

Het is nog niet doorgesijpeld denk ik. Sommige platen móet ik gewoon luisteren, andere komen tot mij via via (Soma FM, vage recensies of een of ander weblog ;)) Ook "doe" ik best lang met een plaat en wil ik alleen die plaat luisteren. En als je zelf veel muziek maakt, over de hele dag net een uurtje in de trein zit en thuisgekomen eigenlijk alleen maar Mercury Program en Album Leaf wil horen om een beetje te ontspannen dan moet een nieuwe plaat wel overtuigen voordat deze op repeat gaat. Ik vond 2008 wel een redelijk jaar. Vooral de Canadese bands hebben me weten te overtuigen (The Most Serene Republic, Metric en Land of Talk). Er komt echt een ware indietsunami uit dat land (Stars, Arcade Fire, Broken Social Scene, Tegan and Sara etc.). Ook veel Engels spul heeft me overtuigd dat het Verenigd Koninkrijk eigenlijk nog steeds de toon aangeeft en dat de rest, zij het sneller dan ooit, er op inhaakt.

Juliana Hatfield - How To Walk Away
Mijn heldin. Indie godin en icoon. Wederom een briljante plaat, stuk beter dan Made In China, de vorige. Ik zal het bij deze bekennen, mijn bewondering voor Juliana is grenzeloos. Ze schrijft gewoon ontiegelijk goeie nummers die op het eerste gehoor misschien wat flauw en vlak lijken maar die bij nadere beluistering schitterend ingevuld blijken te zijn.

Bob Mould - District Line
Opa Emo noem ik hem tegenwoordig maar. Veel van zijn solo werk is best matig maar District Line kan zich makkelijk meten met het Sugar werk. Ik vind 'm zelfs beter.

Land of Talk - Some Are Lakes
Land of Talk - L'Aventure Acoustique
Lees mijn recensie maar van Some Are Lakes. Dan zet ik It's Okay nog even aan. Dat is voor mij hét nummer van 2008.

Foals - Antidotes
Onbegrijpelijk dat zo'n band met zo'n plaat zo veel pubers op de been krijgt. Want echt makkelijke kost vind ik het niet, de vibe is bij een aantal nummers best donker, denk aan The Cure ten tijde van Faith en Pornography, maar dat disco-/electrorocksausje doet het hem waarschijnlijk.

Aloha - Light Works EP
Als alltime Aloha fan mocht deze ook niet in mijn jaarlijstje ontbreken. Coldplay eat your heart out, dit is vele malen beter en mooier.

Death Cab For Cutie - Narrow Stairs
Het is best een matige plaat met misschien 3 of 4 goeie nummers maar als dat nummers zijn als I Will Possess Your Heart en Long Division dan heb ik er geen problemen mee om zo'n plaat in mijn lijstje mee te nemen.

Audrey - The Fierce and the Longing
Eigenlijk een immens saaie plaat die maar niet wil beklijven. Daardoor krijgt de plaat wel iets ongrijpbaars en ik hou van ongrijpbare platen.

Dianogah - Qhnnnl (Baard Alarm!)
Omdat ze van die mooie baarden hebben en omdat het van die supersympathieke gasten zijn.

Tegan and Sara - I'll Take The Blame EP
Gaat Back In Your Head nog een hit worden? Komt wel verdacht vaak langs op TMF. Misschien komt het door die afgrijselijke Tiesto remix die ook op deze EP staat? PS, deze staat er eigenlijk alleen maar tussen zodat ik T&S weer kan pluggen ;)

Grensgevallen (platen van eind '07 die ik veel geluisterd heb in 2008):
Foo Fighters - Echoes, Silence, Patience and Grace
Grohl = God ;)

The Most Serene Republic - Population
Ook weer zo'n ongrijpbare plaat, ultrafijn.

Metric - Live It Out
Gewoon een gave plaat. Ik heb nog een MSTRKRFT remix van Monster Hospital liggen, geniaal

shareshare

Eén reactie


Volgens mij hoorde ik gisteren zelfs Foals in een Net5 leader…

voor al uw feesten en partijen - 30-12-’08 14:07



Emoticons
Ja, we hebben spammerts. Gelukkig kun je rekenen:
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.

« Prikkie's 2008 | Home | Martin's Uche Uche ja… »

Slowlands festival 2010

Archieven
Over MOMI

MOMI draait op PivotX, hollandsche open source waar en wordt gehost door Two Kings. Het ontwerp is Peter Boorsma

LET OP, GEWIJZIGD E-MAILADRES!!! Contact: momi APENSTAART myownmusicindustry PUNT nl