The Incident Room #1: Harco Rutgers en Sandrijn van der Horst
Afgelopen zondag was ik in R10 te Zwolle om te kijken naar nieuw werk van onze Harco. Inderdaad, die ga ik hier eens flink ophemelen.
Onderstaande video geeft een impressie (van waardeloze kwaliteit) van de installatie die hij samen met Sandrijn van der Horst maakte op uitnodiging van Patrick Mangnus.
Het idee is simpel , de uitwerking verbluffend en intrigerend. Wat je ziet is de reflectie van licht op water, via een spiegel geprojecteerd op een witte muur. Het water wordt in beweging gebracht door een luidspreker onder de waterbak. De muziek is een loop van eerder opgenomen live improvisatiesessie (je had er bij moeten zijn). Het resultaat is verbluffend. Voor mij tenminste. Het riep allerlei associaties op en ik kreeg er spontaan nieuwe ideeën van. Precies goed dus. Erg goed gedaan.
Je kunt er tijden vol verbazing naar kijken, deze rare versie van een oscilloscoop.






haha, bedankt Peter!
Binnenkort ook goede kwaliteit registratie online. Tot dan kan je hier ook nog even naar kijken: http://www.flickr.com/photos/harcorutger..
Doet me denken aan de installaties van Olafur Eliasson een paar jaar geleden in Boijmans van Beuningen (Notion Motion o.i.d.?)
@Bor Grappig, je bent al de derde persoon die die link legt. Ik baal inmiddels stevig dat ik die expo heb gemist.